JUŻ NIEDŁUGO ZNOWU OTWORZYSZ SWÓJ SALON KOSMETYCZNY!
BARDZO SIĘ CIESZYMY!

OTO KILKA WSKAZÓWEK OD NAS, JAK PRZYGOTOWAĆ SIĘ NA BEZPIECZNY POWRÓT DO PRACY W SALONIE:

1. Napisz regulamin nowych zasad pracy w Twoim salonie. Prześlij go swoim klientkom i umieść na swoim profilu social, stronie internetowej.

2. Zaopatrz się w odpowiednią ilość jednorazowego sprzętu takiego jak: maseczki, rękawiczki, fartuchy. Maseczkę jednorazową możesz zastąpić bawełnianą, jednak do każdej klientki musisz zakładać nową, a po całym dniu pracy wyprać je wszystkie w temperaturze min. 60ᵒC z dodatkiem detergentu. Niektóre stylistki decydują się też na przyłbicę, szczególnie do wykonywania zabiegów pedicure.

3. Obecnie wszędzie poza lasami i parkami narodowymi należy zakładać maseczki, więc klientki powinny w nich przychodzić do salonu, jednak na wszelki wypadek zaopatrz się w maseczki do odsprzedaży klientkom.

4. Zapewnij możliwość dezynfekcji każdej klientce - przy wejściu do salonu umieść płyn do dezynfekcji, najlepiej w dozowniku bezdotykowym.

5. Wiele stylistek decyduje się na zainstalowanie specjalnych osłon z plexi na biurku pomiędzy stylistką a klientką (z otworem na przełożenie rąk). Możesz taką przesłonę kupić gotową w Internecie lub wykonać sama - to bardzo proste. Pamiętaj, że osłony z plexi również należy dezynfekować.

6. W łazience – jeśli jeszcze ich nie masz - zamontuj dozowniki bezdotykowe na mydło i ręczniki papierowe.

7. Jeżeli nie pracujesz w salonie sama, dopilnuj, aby każda osoba miała swoją przestrzeń i co najmniej dwumetrowy odstęp od innych osób, a gdy nie jest to możliwe – oddziel stanowiska np. osłonami z plexi.

8. Klientki mogą się zapisywać na wizytę tylko online albo przez telefon, nie mogą wchodzić do salonu, żeby umówić wizytę.

9. Przed każdą wizytą przeprowadź z klientką przez telefon wywiad epidemiologiczny, w którym spytasz np. czy ma jakieś objawy infekcji - jeśli tak, wizyta powinna zostać przełożona.

10. Każda klientka powinna przychodzić punktualnie na umówioną wizytę, a Twoja poczekalnia obecnie będzie zamknięta.

11. Poinformuj klientki, żeby na wizytę przychodziły same, bez osób towarzyszących.

12. Na stole trzymaj jak najmniej rzeczy! Schowaj to, co nie jest Ci potrzebne do wykonania paznokci danej klientki. Po skończonym zabiegu - jeśli nie masz przesłony z plexi - musisz wszystko zdezynfekować.

13. W czasie wizyty ani klientka ani Ty nie powinnyście używać telefonu komórkowego.

14. Wszelkie napoje powinny być podawane tylko w razie potrzeby i najlepiej w jednorazowych kubkach lub w zamkniętych jednorazowych butelkach.

15. W czasie pandemii poleca się przyjmowanie płatności kartą zamiast gotówką, więc jeśli jeszcze nie masz terminala, to jest idealny moment na jego zorganizowanie.

16. Nie zapomnij zostawić sobie co najmniej 15min przerwy pomiędzy klientkami, aby mieć czas na zdezynfekowanie wszystkich miejsc w salonie takich jak: klamki, uchwyty, włączniki, łazienka, stolik, krzesło, recepcja.

17. Przelicz, ile będzie Cię kosztowało wprowadzenie tych zmian i zastanów się, czy nie powinnaś do usługi doliczyć opłaty tzw. pakietu bezpieczeństwa.

18. Nie przerażaj się nowymi zasadami! Po tygodniu wejdą Ci w nawyk! Głowa do góry i uśmiech na twarzy (nawet pod maseczką)! Nareszcie wróciłaś do swoich ukochanych klientek :D

 

Dokładne zalecenia dla salonów kosmetycznych znajdziesz na stronie Ministerstwa Rozwoju:
https://www.gov.pl/web/rozwoj/salony-kosmetyczne