Profil stylistki paznokci na Instagramie to jednocześnie portfolio i platforma pozyskiwania nowych klientek. W tym artykule pokażemy Ci sposoby używania tego prostego narzędzia medialnego do osiągania największych celów.

1. Informacje o Tobie

Opisz swoje doświadczenie i kwalifikacje, wymień usługi, jakie świadczysz. Nie zapomnij wpisać swojego miasta i obszaru, na którym pracujesz, aby nie przegapić klientek mieszkających w pobliżu i liczących na znalezienie idealnej stylistki paznokci!

2. Fotografie

Najważniejszą częścią profilu na Instagramie są fotografie. Piękne zdjęcia stały się formą sztuki, a tu znajdziesz kilka wskazówek, jak je udoskonalić:

Perfekcyjny manicure

Przed zrobieniem zdjęcia upewnij się, że wszystko jest naprawdę idealne. Sprawdź, czy nie ma lakieru na skórkach, zwróć uwagę na wszystkie niedociągnięcia. Pamiętaj, że nawet najmniejsze szczegóły mają znaczenie. Doświadczeni fotografowie branży beauty rekomendują, aby zapobiegać wysychaniu skórek do zdjęcia. Nawilżaj skórę olejkiem lub kremem.

Oświetlenie

Naturalne oświetlenie to najlepszy sposób. Zdjęcia zrobione na zewnątrz lub blisko okna w słoneczną pogodę są najjaśniejsze i najcieplejsze. W przeciwnym wypadku użyj lampy błyskowej lub namiotu bezcieniowego.

Tło

Dobre tło jest tak samo ważne jak sam manicure. Najłatwiejszym rozwiązaniem jest zwykłe białe tło. Zdjęcia na takim tle zawsze wyglądają stylowo. Spraw, aby było czyste i gładkie. Myśl kreatywnie – zrób zdjęcie manicure na tle kwiatów, oceanu, pięknej ceglanej ściany, modnej torebki lub blisko materiału. Upewnij się, że manicure nie znika na danym tle.

Język ciała

Dłonie modelki powinny wyglądać miękko i elegancko. Unikaj nienaturalnych pozycji – zbyt podwiniętych lub zbyt szeroko rozstawionych palców wyglądających jak nóżki ptaka. Butelka lakieru hybrydowego w dłoni to najprostszy pomysł na piękne ujęcie. Modelka może opierać dłonie na swojej talii lub dotykać nimi swojej twarzy. W każdym razie eksperymentuj z działaniem, nie z manicure – poprawianie włosów, pisanie tekstu, trzymanie ręki dziecka.

Akcesoria

Poczuj się jak artystka i dodaj akcesoria do swoich ujęć: kwiaty, owoc, kubek z kawą i ciastka, notesy i książki.

Ustawienia aparatu

Wybierz funkcję makro lub focus na dłonie. Użyj lampy błyskowej w razie potrzeby.

Filtry

Filtry mogą stać się narzędziem do stworzenia unikalnego stylu profilu. Filtry mogą również pomóc ukryć niedociągnięcia w razie potrzeby.

3. Współpracuj z markami

Oznaczaj marki, których używasz do pracy na swoich fotografiach na Instagramie. Dużo marek udostępnia piękne zdjęcia zrobione przez swoje klientki doceniając ich twórczynie. To pomoże przyciągnąć nowych followersów i klientki.

Oznaczaj nasze konto @reformanails i używaj numerów artykułów produktów hybrydowych jako hashtagów. Na przykład zamieść hashtag #941846, jeśli użyłaś Black King.

4. Zaprzyjaźnij się z Twoimi followersami

Od czasu do czasu wrzucaj swoje prywatne zdjęcia i mów swoim followersów kilka słów o sobie. Ludzie lubią oglądać prawdziwe osoby, nie tylko ich pracę. Na przykład opublikuj swoje zdjęcie podczas pracy i powiedz, w jaki sposób jakość Twoich usług wyróżnia się na tle usług Twoich konkurentów. To pomaga w budowaniu relacji opartych na zaufaniu z followersami i przyciąganiu nowych klientek.

Znajdź swój własny styl i pozostań mu wierna. Wyróżniaj się i podkreślaj swoją wyjątkowość, ale nie dostosowuj się do nikogo ani nie próbuj być jak ktoś inny. Bądź sobą, a znajdziesz nowe klientki i followersów, z którymi łatwo Ci się będzie pracować i komunikować.

5. Recenzje klientek

Twoje konto na Instagramie kształtuje Twoją reputację stylistki paznokci i pomaga tworzyć markę osobistą. Publikuj recenzje klientek na swoim koncie, aby znaleźć więcej lojalnych followersów.